skip to Main Content
  1. Jak vysokou sumu si můžu s půjčkou před výplatou půjčit?

Možnosti jsou velmi různorodé, může jít o tisícikorunu nebo až deset tisíc. Vždy záleží na tom, co zrovna nyní potřebujete koupit nebo zaplatit. Spočítejte si, proto výdaje dopředu a neberte si tedy v žádném případě vyšší krátkodobou půjčku, než je nutné!

  1. V jakém termínu musím půjčku splatit?

Tohle je vždy individuální záležitost. Standardní lhůta splatnosti je v rozmezí 1 a 30 kalendářních dnů s tím, že roli hraje i celková vypůjčená částka. Samozřejmostí je pak i možnost prodloužení splatnosti, a to za určitý předem stanovený poplatek. V každém případě – půjčka bez ručení, bez poplatků předem a složité administrativy.

  1. Kdy mi bude půjčka vyplacena na účet? Bude to ještě dnes?

Ve většině případů ano, ale záleží také na rychlosti bankovních operací. Pokud nemáte účet v některé z TOP českých bank, je možné, že budete čekat na převod do druhého dne – poskytovatel totiž nemusí mít konto všude. Obvykle však platí, že se doba převodu počítá na minuty (maximálně pak hodiny) po schválení žádosti o nebankovní půjčku.

  1. Jakými způsoby mohu půjčku splatit?

Nejjednodušší variantou je klasický bezhotovostní převod v rámci internetového bankovnictví. Peníze můžete zaslat například i poštovní poukázkou, pozor však na datum splatnosti – převod financí v těchto případech může trvat i dva pracovní dny.

  1. Mohu si půjčit, i když ještě nejsem plnoletý?

Ne, nemůžete. Půjčka do výplaty, stejně jako jakákoliv jiná podobná oficiální nabídka musí ctít české zákony. Mladší osmnácti let si tak bohužel půjčit nemohou. Omezena je někdy i horní hranice, někteří poskytovatelé například nepůjčí lidem starším 70 let apod.

  1. Smím si sjednat ještě další půjčku, když stávající ještě není doplacena?

Ne, to bohužel zpravidla nejde. V momentě, kdy ale nynější úvěr beze zbytku doplatíte, můžete si prakticky okamžitě sjednat nějaký další. Mimochodem, v řadě případů na vás čekají i věrnostní bonusy pro stálé klienty, což se ovšem liší poskytovatel od poskytovatele.

  1. Potřebuji pro sjednání půjčky ručitele nebo hmotnou záruku?

Vůbec ne, tohle už není standardem u žádného poskytovatele krátkodobých půjček. Nutnost ručitele by celou transakci ještě významně zdržela, stejně tak není nutná kvůli nižším finančním obnosům ani hmotná záruka – nejde přeci o hypoteční úvěr. Cílem je vše zjednodušit, mít jen zákonné minimum podmínek.

  1. Musím mít pro schválení půjčky české státní občanství?

Nutně ne, existuje řada poskytovatelů, kteří tuto podmínku nemají. Půjčit si tak mohou i cizinci, kteří ovšem musí zpravidla doložit trvalý pobyt v ČR/pracovní smlouvu. O konkrétních podmínkách půjčky do výplaty se dozvíte vždy u samotného poskytovatele, existuje řada subjektů, které půjčí bez problémů i cizím státním příslušníkům.

  1. Mohu půjčku předčasně doplatit?

Ano, samozřejmě. I krátkodobá půjčka umožňuje doplacení delší dobu před termínem, bez sankcí, nutnosti nahlašování v osobním profilu nebo dlouhého čekání na potvrzení žádosti. Klidně už po několika málo dnech, záleží na vaší finanční situaci – dveře jsou otevřené kdykoliv.

Back To Top